YO2KAR

DEVA

YO2KAR - DEVA

rezultat examene

NR.
CRT.

NUME

JUD

CLASA
CERT.

PREZENT

RADIOTEHNICA

PROTECTIA
MUNCII

TRAFIC
RADIO

REGLEMENTARI

REZULTAT FINAL

1

Tamași Tiberiu

TM

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

2

Tamași Tiberiu

TM

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

3

Chiș Sorin Mihai

TM

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

4

Meltiș Ioan

HD

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

5

Iacob Alin Nicu

CJ

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

6

Radu Ștefan Valentin

DJ

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

7

Ivănuș Ștefan

GR

I

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

8

Hanganu Petru

HD

II

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

9

Onesc Tiberiu Daniel

HD

II

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

10

Precup Romulus Cosmin

CJ

II

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

11

Crișovan Florian

HD

II

P

Respins

Admis

Admis

Admis

Restanțier

12

Cociuba Andrei

CJ

III

P

Admis

Admis

Admis

Admis

Admis

13

Ivașcu Ioan

HD

III

P

Admis

Admis

Admis

Admis

Admis

14

Răduț Dorin Mihai

HD

IIIR

P

-

Admis

Admis

Admis

Admis

15

Șoldea Mihail

HD

IIIR

P

-

Admis

Admis

Admis

Admis

16

Haiduc Darius Gabriel

HD

IIIR

P

-

Admis

Admis

Admis

Admis

EXAMENE, SIMPO, CUPA DECEBAL 2016

CLUBUL SPORTIV SILVER FOX DEVA

 

            Am depasit o saptamana plina de activitate.

            In data de 05.05 am organizat o sesiune de examene pentru obtinerea cerificatului de radioamator.

            Din 23 candidati inscrisi au participat la examen 16 persoane. Daca ne gandim putin la seriozitate, constatam ca au venit la examen 3 din Timis, 3 din Cluj, unul din Giurgiu, unul din Craiova, noroc cu Imi care a venit de la Petrosani cu 3 copii. Dar cei care au insistat sa facem sesiune de examene, respectiv Ciucu Marius, Ciurdarescu Lucian, Aspritoiu Florin, Salagean Emil, nu au venit la examen. Deci merita sa mai organizam examen?.

            In data de 07.05 am organizat Simpo HD. De ce organizam un simpozion? Pentru ca radioamatorii nostrii sa se intalneasca cu radioamatori din toata tara si nu numai. Sa analizam prezanta participantilor.

            Alba                2

            Arad                4

            Cluj                 2

            Caras              2

            Gorj                 6

            Margina          1

            Neamt             6

            Brasov            2

            Din judet in afara de Deva    19

            HA                  4

            Si acum marea surpriza: Din Deva unde sunt autorizati 60 de radioamatori emitatori, au participat 8 dintre care 4 organizatori. Probabil nu a circulat metroul din Deva sau au fost foarte scumpe mijloacele de transport?. Rusinica?.

            Nu numinalizam toti participantii,dar in total au fost 112.

            Incercati si D-stra sa trageti niste concluzii. Merita sa mai facem SIMPO HD?

 

CUPA DECEBAL 05-08.05.2016
–––––––––

Competition: 8.05.2016 from 10.30
Band/Limit: 80-m-band / 120 min
Competitors: M70=1 M60=3 M50=2 M40=3 M21=8 M19=4 M16=6 M14=5 M12=3
F60=1 F50=1 F35=3 F21=6 F19=2 F16=5 F14=3 F12=1 O=4
– Clubs=11

>>>>> Minimum of running routes >>>>>

StNo Name Sequence / Start-Fox-Finish time of arrival
––Sorted by sequence of starting–––––––––––––––––––––––––––––-
4 Liviu, Palade S-2-3-4-1-B-F 10:30:00–10:47:16–11:05:53–11:31:54–11:40:38–11:48:36–11:48:46
64 George, Bob S-4-5-2-1-3-B-F 10:30:00–10:54:20–11:06:52–11:19:45–11:51:01–12:06:57–12:14:45–12:15:00
28 Teodor, Sandu S-4-1-3-B-F 10:30:00–10:40:49–10:51:24–11:14:43–11:20:58–11:21:06
43 Sorana, Scortea S-2-3-1-B-F 10:30:00–10:40:19–10:53:53–11:07:39–11:15:12–11:15:21
55 Bela, Molnar S-B-F 10:35:00–11:28:42–11:29:07
34 Traian, Tudurean S-2-4-1-3-B-F 10:35:00–10:47:30–11:04:35–11:11:56–11:23:07–11:29:40–11:29:51
24 Tiberiu, Mija S-2-1-B-F 10:35:00–10:47:12–11:11:15–11:19:36–11:19:44
14 Maria, Bilan S-3-1-5-2-B-F 10:35:00–10:55:51–11:07:43–11:28:46–11:40:41–12:02:22–12:02:35
10 Stefan, Olah S-2-4-1-B-F 10:40:00–10:53:42–11:15:13–11:30:59–11:39:43–11:39:54
15 Loredana, Bilan S-3-1-5-2-B-F 10:40:00–10:55:30–11:06:48–11:21:21–11:32:27–11:47:20–11:47:29
16 Maria, Mija S-3-1-B-F 10:40:00–11:00:23–11:17:40–11:27:12–11:27:21
65 Andrei, Bob S-2-3-5-4-1-B-F 10:45:00–11:02:01–11:18:13–11:36:17–11:47:40–11:57:57–12:07:48–12:08:09
37 Alexandru, Babeu S-1-4-5-2-3-B-F 10:45:00–10:51:58–10:56:17–11:06:34–11:12:39–11:25:52–11:30:02–11:30:12
39 Claudiu, Anghelescu S-1-4-3-B-F 10:45:00–10:53:05–11:00:44–11:25:19–11:30:15–11:30:26
1 Flavius, Bilan S-2-1-B-F 10:45:00–11:06:33–11:31:41–11:41:57–11:42:05
33 Oana, Tatar S-2-5-1-3-B-F 10:45:00–11:07:04–11:21:48–11:46:18–12:04:01–12:09:57–12:10:10
31 Adrian, Marcu S-2-5-4-1-3-B-F 10:50:00–11:01:27–11:08:31–11:19:25–11:26:25–11:38:28–11:42:01–11:42:09
62 Claudia, Fola S-2-1-4-3-B-F 10:50:00–11:01:38–11:26:29–11:35:49–11:58:39–12:04:04–12:04:15
2 Gianina, Boroslache S-2-1-3-B-F 10:50:00–11:07:15–11:46:10–12:04:13–12:09:41–12:10:00
48 Zoltan, Szuk S-2-4-1-B-F 10:55:00–11:13:16–11:35:36–11:46:32–11:56:47–11:57:02
63 Mircea, Bobarsc S-1-4-5-2-3-B-F 10:55:00–11:06:38–11:14:52–11:26:21–11:32:41–11:44:55–11:49:28–11:49:37
19 Valentina, Marcu S-1-4-5-3-B-F 10:55:00–11:05:26–11:20:03–11:30:33–11:59:12–12:04:46–12:04:53
6 Mihai, Magureanu S-2-5-4-1-B-F 11:00:00–11:19:21–11:25:58–11:34:52–11:40:27–11:46:20–11:46:28
41 Victor, Petrovici S-1-B-F 11:00:00–11:33:06–12:33:31–12:33:42
13 Andrea, Nagy S-2-5-1-3-B-F 11:00:00–11:17:34–11:26:52–11:43:29–11:58:32–12:03:05–12:03:14
12 Iasmina, Ilc S-2-1-3-B-F 11:00:00–11:17:49–11:50:54–12:19:30–12:26:35–12:26:44
47 Istvan, Borcsok S-2-1-3-B-F 11:05:00–11:18:06–11:47:12–12:04:20–12:11:15–12:11:29
26 Dragos, Talaba S-2-1-B-F 11:05:00–11:17:29–11:49:18–11:57:24–11:57:33
42 Veronica, Enache S*4-2-3-1-B-F 11:05:00–11:15:30–11:31:13–11:45:10–11:59:07–12:08:16–12:08:26
38 Stefan, Olteanu S-2-5-4-1-B-F 11:10:00–11:21:23–11:30:56–11:44:23–11:51:21–11:59:33–11:59:43
8 Erik, Boer S-1-4-3-B-F 11:10:00–11:26:59–11:35:01–11:59:18–12:03:43–12:03:52
40 David, Oprea S-2-1-B-F 11:10:00–11:21:29–11:51:06–11:59:42–11:59:53
23 Eliana, Mija S-2-4-1-3-B-F 11:10:00–11:30:20–11:49:03–11:56:33–12:19:40–12:26:12–12:26:23
56 Gheorghe, Cocota S-4-B-F 11:15:00–11:39:42–13:23:06–13:23:20
5 George, Vezentan S-1-3-B-F 11:15:00–11:32:48–11:48:31–11:58:52–11:59:00
27 Andrei, Burci S-2-5-4-1-B-F 11:20:00–11:28:56–11:36:31–11:45:45–11:56:28–12:03:11–12:03:19
29 Razvan, Voicu S-4-1-3-B-F 11:20:00–11:31:19–11:39:06–11:58:36–12:03:10–12:03:18
18 Denise, Mija S-2-3-1-B-F 11:20:00–11:29:15–11:41:37–11:55:51–12:05:54–12:06:02
11 Aura, Robas S-1-3-B-F 11:20:00–11:32:55–11:48:29–12:00:10–12:00:28
36 Pavel, Babeu S-2-4-1-B-F 11:25:00–11:40:43–11:55:10–12:07:02–12:16:25–12:16:45
7 Marcel, Olah S-1-4-5-2-3-B-F 11:25:00–11:36:32–11:45:44–12:01:27–12:12:50–12:27:58–12:31:51–12:31:59
25 Robert, Predescu S-2-1-B-F 11:25:00–11:36:06–12:07:28–12:14:25–12:14:32
61 Margai, Rozalia S 11:25:00
60 Andreea, Axinte S 11:25:00
57 Frederika, Axinte S 11:25:00
3 Florin, Bilan S-2-5-4-1-B-F 11:30:00–11:40:13–11:48:07–12:04:41–12:13:15–12:23:04–12:23:14
21 Ramona, Manea S-2-5-3-1-B-F 11:30:00–11:40:16–11:48:02–12:23:14–12:35:50–12:42:10–12:42:21
45 Maria, Dulea S-2-B-F 11:30:00–11:46:31–12:21:47–12:22:02
9 Botond, Boer S-2-4-1-3-B-F 11:35:00–11:47:19–12:04:34–12:13:20–12:28:03–12:31:55–12:32:04
32 Iulian, Faltinschi S-4-1-3-B-F 11:35:00–11:44:15–11:51:12–12:06:37–12:12:12–12:12:21
46 Stefan, Dulea S-1-B-F 11:35:00–11:51:36–12:11:22–12:11:37
44 Teodora, Calin S-1-B-F 11:35:00–11:50:52–12:51:55–12:52:18
50 Karoly, Laszlo S-2-4-1-B-F 11:40:00–12:18:02–12:32:50–12:42:54–12:49:24–12:49:34
30 Matei, Chivulescu S-4-3-1-B-F 11:40:00–11:55:21–12:23:22–12:35:41–12:42:41–12:42:51
52 Alexandra, Cimponeriu S-5-4-1-3-B-F 11:40:00–12:03:02–12:30:43–12:55:27–13:10:42–13:18:51–13:19:01
59 Andreea, Tanase S-5-4-1-3-B-F 11:40:00–12:03:20–12:30:49–12:55:24–13:10:41–13:18:47–13:18:56
58 Elena, Iujita S-5-4-1-3-B-F 11:40:00–12:03:16–12:30:46–12:55:29–13:10:39–13:18:49–13:18:58
54 Daniel, Gurca S-4-5-2-3-1-B-F 11:45:00–11:55:47–12:06:54–12:13:58–12:28:18–12:41:15–12:48:32–12:48:44
49 Piroska, Laszlone S-2-3-1-B-F 11:45:00–11:54:37–12:46:14–13:07:13–13:18:33–13:18:50
22 Simona, Cretan S-4*5-2-3-1-B-F 11:45:00–11:56:34–12:06:26–12:15:37–12:33:50–12:46:40–12:54:56–12:55:07
17 Daniela, Burci S-2-3-1-B-F 11:45:00–11:54:47–12:46:28–13:07:04–13:17:58–13:18:07

Explanation: after * located fox will not be rated

StNo Name Sequence / Run times (min) / Run times since start (min’sec)
––Sorted by sequence of score––––––––––––––––––––––––––––––-
Category M70
47 Istvan, Borcsok S-2-1-3-B-F 13+29+17+07+00 0–13’06–42’12–59’20–66’15–66’29

Category M60
10 Stefan, Olah S-2-4-1-B-F 14+22+16+09+00 0–13’42–35’13–50’59–59’43–59’54
48 Zoltan, Szuk S-2-4-1-B-F 18+22+11+10+00 0–18’16–40’36–51’32–61’47–62’02
50 Karoly, Laszlo S-2-4-1-B-F 38+15+10+07+00 0–38’02–52’50–62’54–69’24–69’34

Category M50
36 Pavel, Babeu S-2-4-1-B-F 16+14+12+09+00 0–15’43–30’10–42’02–51’25–51’45
55 Bela, Molnar S-B-F 54+00 0–53’42–54’07

Category M40
34 Traian, Tudurean S-2-4-1-3-B-F 13+17+07+11+07+00 0–12’30–29’35–36’56–48’07–54’40–54’51
9 Botond, Boer S-2-4-1-3-B-F 12+17+09+15+04+00 0–12’19–29’34–38’20–53’03–56’55–57’04
4 Liviu, Palade S-2-3-4-1-B-F 17+19+26+09+08+00 0–17’16–35’53–61’54–70’38–78’36–78’46

Category M21
37 Alexandru, Babeu S-1-4-5-2-3-B-F 07+04+10+06+13+04+00 0–6’58–11’17–21’34–27’39–40’52–45’02–45’12
31 Adrian, Marcu S-2-5-4-1-3-B-F 11+07+11+07+12+04+00 0–11’27–18’31–29’25–36’25–48’28–52’01–52’09
63 Mircea, Bobarsc S-1-4-5-2-3-B-F 12+08+11+06+12+05+00 0–11’38–19’52–31’21–37’41–49’55–54’28–54’37
54 Daniel, Gurca S-4-5-2-3-1-B-F 11+11+07+14+13+07+00 0–10’47–21’54–28’58–43’18–56’15–63’32–63’44
7 Marcel, Olah S-1-4-5-2-3-B-F 12+09+16+11+15+04+00 0–11’32–20’44–36’27–47’50–62’58–66’51–66’59
65 Andrei, Bob S-2-3-5-4-1-B-F 17+16+18+11+10+10+00 0–17’01–33’13–51’17–62’40–72’57–82’48–83’09
64 George, Bob S-4-5-2-1-3-B-F 24+13+13+31+16+08+00 0–24’20–36’52–49’45–81’01–96’57-104’45-105’00
56 Gheorghe, Cocota S-4-B-F 25+103+00 0–24’42-128’06-128’20

Category M19
27 Andrei, Burci S-2-5-4-1-B-F 09+08+09+11+07+00 0–8’56–16’31–25’45–36’28–43’11–43’19
6 Mihai, Magureanu S-2-5-4-1-B-F 19+07+09+06+06+00 0–19’21–25’58–34’52–40’27–46’20–46’28
38 Stefan, Olteanu S-2-5-4-1-B-F 11+10+13+07+08+00 0–11’23–20’56–34’23–41’21–49’33–49’43
3 Florin, Bilan S-2-5-4-1-B-F 10+08+17+09+10+00 0–10’13–18’07–34’41–43’15–53’04–53’14

Category M16
32 Iulian, Faltinschi S-4-1-3-B-F 09+07+15+06+00 0–9’15–16’12–31’37–37’12–37’21
29 Razvan, Voicu S-4-1-3-B-F 11+08+20+05+00 0–11’19–19’06–38’36–43’10–43’18
39 Claudiu, Anghelescu S-1-4-3-B-F 08+08+25+05+00 0–8’05–15’44–40’19–45’15–45’26
28 Teodor, Sandu S-4-1-3-B-F 11+11+23+06+00 0–10’49–21’24–44’43–50’58–51’06
8 Erik, Boer S-1-4-3-B-F 17+08+24+04+00 0–16’59–25’01–49’18–53’43–53’52
30 Matei, Chivulescu S-4-3-1-B-F 15+28+12+07+00 0–15’21–43’22–55’41–62’41–62’51

Category M14
24 Tiberiu, Mija S-2-1-B-F 12+24+08+00 0–12’12–36’15–44’36–44’44
25 Robert, Predescu S-2-1-B-F 11+31+07+00 0–11’06–42’28–49’25–49’32
40 David, Oprea S-2-1-B-F 11+30+09+00 0–11’29–41’06–49’42–49’53
26 Dragos, Talaba S-2-1-B-F 12+32+08+00 0–12’29–44’18–52’24–52’33
1 Flavius, Bilan S-2-1-B-F 22+25+10+00 0–21’33–46’41–56’57–57’05

Category M12
5 George, Vezentan S-1-3-B-F 18+16+10+00 0–17’48–33’31–43’52–44’00
46 Stefan, Dulea S-1-B-F 17+20+00 0–16’36–36’22–36’37
41 Victor, Petrovici S-1-B-F 33+60+00 0–33’06–93’31–93’42

Category F60
49 Piroska, Laszlone S-2-3-1-B-F 10+52+21+11+00 0–9’37–61’14–82’13–93’33–93’50

Category F50
42 Veronica, Enache S*4-2-3-1-B-F 11+16+14+14+09+00 0–10’30–26’13–40’10–54’07–63’16–63’26

Category F35
22 Simona, Cretan S-4*5-2-3-1-B-F 12+10+09+18+13+08+00 0–11’34–21’26–30’37–48’50–61’40–69’56–70’07
62 Claudia, Fola S-2-1-4-3-B-F 12+25+09+23+05+00 0–11’38–36’29–45’49–68’39–74’04–74’15
23 Eliana, Mija S-2-4-1-3-B-F 20+19+08+23+07+00 0–20’20–39’03–46’33–69’40–76’12–76’23

Category F21
13 Andrea, Nagy S-2-5-1-3-B-F 18+09+17+15+05+00 0–17’34–26’52–43’29–58’32–63’05–63’14
15 Loredana, Bilan S-3-1-5-2-B-F 16+11+15+11+15+00 0–15’30–26’48–41’21–52’27–67’20–67’29
21 Ramona, Manea S-2-5-3-1-B-F 10+08+35+13+06+00 0–10’16–18’02–53’14–65’50–72’10–72’21
33 Oana, Tatar S-2-5-1-3-B-F 22+15+25+18+06+00 0–22’04–36’48–61’18–79’01–84’57–85’10
14 Maria, Bilan S-3-1-5-2-B-F 21+12+21+12+22+00 0–20’51–32’43–53’46–65’41–87’22–87’35
61 Margai, Rozalia S 0

Category F19
19 Valentina, Marcu S-1-4-5-3-B-F 10+15+11+29+06+00 0–10’26–25’03–35’33–64’12–69’46–69’53
52 Alexandra, Cimponeriu S-5-4-1-3-B-F 23+28+25+15+08+00 0–23’02–50’43–75’27–90’42–98’51–99’01

Category F16
43 Sorana, Scortea S-2-3-1-B-F 10+14+14+08+00 0–10’19–23’53–37’39–45’12–45’21
18 Denise, Mija S-2-3-1-B-F 09+12+14+10+00 0–9’15–21’37–35’51–45’54–46’02
2 Gianina, Boroslache S-2-1-3-B-F 17+39+18+05+00 0–17’15–56’10–74’13–79’41–80’00
12 Iasmina, Ilc S-2-1-3-B-F 18+33+29+07+00 0–17’49–50’54–79’30–86’35–86’44
17 Daniela, Burci S-2-3-1-B-F 10+52+21+11+00 0–9’47–61’28–82’04–92’58–93’07

Category F14
11 Aura, Robas S-1-3-B-F 13+16+12+00 0–12’55–28’29–40’10–40’28
16 Maria, Mija S-3-1-B-F 20+17+10+00 0–20’23–37’40–47’12–47’21
44 Teodora, Calin S-1-B-F 16+61+00 0–15’52–76’55–77’18

Category F12
45 Maria, Dulea S-2-B-F 17+35+00 0–16’31–51’47–52’02

Category O
59 Andreea, Tanase S-5-4-1-3-B-F 23+27+25+15+08+00 0–23’20–50’49–75’24–90’41–98’47–98’56
58 Elena, Iujita S-5-4-1-3-B-F 23+28+25+15+08+00 0–23’16–50’46–75’29–90’39–98’49–98’58
60 Andreea, Axinte S 0
57 Frederika, Axinte S 0

Explanation: after * located fox will not be rated

 

CUPA DECEBAL 05-08.05.2016
–––––––––

Competition: 8.05.2016 from 10.30
Band/Limit: 80-m-band / 120 min
Competitors: M70=1 M60=3 M50=2 M40=3 M21=8 M19=4 M16=6 M14=5 M12=3
F60=1 F50=1 F35=3 F21=6 F19=2 F16=5 F14=3 F12=1 O=4
– Clubs=11

Place Name Club Call Run time Fox StNo
–––––––––––––––––––––––-
Category M70
1. Istvan, Borcsok ARK 66’29 4 47

Category M60
1. Stefan, Olah SKY 59’54 4 10
2. Zoltan, Szuk FMV 62’02 4 48
3. Karoly, Laszlo PUS 69’34 4 50

Category M50
1. Pavel, Babeu CSMT 51’45 4 36
– Bela, Molnar CSSP 54’07 B 55

Category M40
1. Traian, Tudurean CSTA 54’51 5 34
2. Botond, Boer SKY 57’04 5 9
3. Liviu, Palade CCO 78’46 5 4

Category M21
1. Alexandru, Babeu CSMT 45’12 6 37
2. Adrian, Marcu PCTJ 52’09 6 31
3. Mircea, Bobarsc PCTJ 54’37 6 63
4. Daniel, Gurca CSSF 63’44 6 54
5. Marcel, Olah SKY 66’59 6 7
6. Andrei, Bob CSSP 83’09 6 65
7. George, Bob CSSP 105’00 6 64
OVT Gheorghe, Cocota CSSP 128’20 2 56

Category M19
1. Andrei, Burci PCTJ 43’19 5 27
2. Mihai, Magureanu SKY 46’28 5 6
3. Stefan, Olteanu CSMT 49’43 5 38
4. Florin, Bilan CCO 53’14 5 3

Category M16
1. Iulian, Faltinschi CSTA 37’21 4 32
2. Razvan, Voicu PCTJ 43’18 4 29
3. Claudiu, Anghelescu CSMT 45’26 4 39
4. Teodor, Sandu PCTJ 51’06 4 28
5. Erik, Boer SKY 53’52 4 8
6. Matei, Chivulescu PCTJ 62’51 4 30

Category M14
1. Tiberiu, Mija PCTJ 44’44 3 24
2. Robert, Predescu PCTJ 49’32 3 25
3. David, Oprea CSMT 49’53 3 40
4. Dragos, Talaba PCTJ 52’33 3 26
5. Flavius, Bilan CCO 57’05 3 1

Category M12
1. George, Vezentan SKY 44’00 3 5
2. Stefan, Dulea CSMT 36’37 2 46
3. Victor, Petrovici CSMT 93’42 2 41

Category F60
1. Piroska, Laszlone PUS 93’50 4 49

Category F50
1. Veronica, Enache CSMT 63’26 4 42

Category F35
1. Simona, Cretan PCTJ 70’07 5 22
2. Claudia, Fola PCTJ 74’15 5 62
3. Eliana, Mija PCTJ 76’23 5 23

Category F21
1. Andrea, Nagy SKY 63’14 5 13
2. Loredana, Bilan SKY 67’29 5 15
3. Ramona, Manea PCTJ 72’21 5 21
4. Oana, Tatar CSTA 85’10 5 33
5. Maria, Bilan SKY 87’35 5 14
– Margai, Rozalia CSSF DNF 61

Category F19
1. Valentina, Marcu PCTJ 69’53 5 19
2. Alexandra, Cimponeriu CSSF 99’01 5 52

Category F16
1. Sorana, Scortea CSMT 45’21 4 43
2. Denise, Mija PCTJ 46’02 4 18
3. Gianina, Boroslache CCO 80’00 4 2
4. Iasmina, Ilc SKY 86’44 4 12
5. Daniela, Burci PCTJ 93’07 4 17

Category F14
1. Aura, Robas SKY 40’28 3 11
2. Maria, Mija PCTJ 47’21 3 16
3. Teodora, Calin CSMT 77’18 2 44

Category F12
1. Maria, Dulea CSMT 52’02 2 45

Category O
1. Andreea, Tanase KAT 98’56 5 59
2. Elena, Iujita KAT 98’58 5 58
– Andreea, Axinte KAT DNF 60
– Frederika, Axinte KAT DNF 57

 

CUPA DECEBAL 05-08.05.2016
–––––––––

Competition: 6.05.2016 from 11.00
Band/Limit: 2-m-band / 120 min
Competitors: M70=1 M60=3 M50=2 M40=3 M21=5 M19=4 M16=6 M14=4 M12=3
F60=1 F50=1 F35=1 F21=6 F16=4 F14=3 F12=1 O=4 – Clubs=11

>>>>> Minimum of running routes >>>>>

StNo Name Sequence / Start-Fox-Finish time of arrival
––Sorted by sequence of starting–––––––––––––––––––––––––––––-
47 Istvan, Borcsok S-3-2-1-F+B 11:00:00–11:35:47–11:45:30–12:11:03–12:16:09–12:16:21
34 Traian, Tudurean S-4*5-3-2-1-F+B 11:00:00–11:28:52–11:42:47–11:56:00–12:04:59–12:20:13–12:24:22–12:24:43
41 Victor, Petrovici S-3-F 11:00:00–12:17:58–12:25:35
59 Andreea, Tanase S-3-F 11:00:00–12:17:18–12:25:23
60 Andreea, Axinte S-3-F 11:00:00–12:17:27–12:25:26
8 Erik, Boer S-4-3-1-F+B 11:05:00–11:22:27–11:36:02–12:10:39–12:15:07–12:15:27
26 Dragos, Talaba S-2-1-F+B 11:05:00–11:33:06–12:03:29–12:06:32–12:06:53
15 Loredana, Bilan S-5-3-2-1-F+B 11:05:00–11:28:29–11:36:06–11:45:07–12:01:51–12:04:20–12:04:41
55 Bela, Molnar S-2-1-F+B 11:10:00–11:35:53–12:03:46–12:10:29–12:10:37
49 Piroska, Laszlone S-2-3-1-F+B 11:10:00–11:35:35–11:49:12–12:05:09–12:09:19–12:09:39
14 Maria, Bilan S-5-3-2-1-F+B 11:10:00–11:52:01–12:05:03–12:14:50–12:34:45–12:40:02–12:40:19
2 Gianina, Boroslache S-2-3-1-F+B 11:10:00–11:35:49–11:49:16–12:05:05–12:09:44–12:09:51
10 Stefan, Olah S-4-2-1-F+B 11:15:00–11:41:54–12:00:10–12:10:57–12:15:09–12:15:29
4 Liviu, Palade S-3-2-F+B 11:15:00–11:47:38–12:05:16–13:12:24–13:12:32
42 Veronica, Enache S*4*5-3-2-1-F+B 11:15:00–11:48:26–12:07:43–12:16:24–12:29:38–12:47:29–12:51:46–12:52:02
13 Andrea, Nagy S-5-3-2-1-F+B 11:15:00–11:51:58–12:05:05–12:14:45–12:34:26–12:39:49–12:40:10
56 Gheorghe, Cocota S-4-5-3-2-1-F 11:20:00–11:49:21–12:13:21–12:25:55–12:34:43–12:44:44–12:47:09
39 Claudiu, Anghelescu S-4-1-3-F+B 11:20:00–11:42:16–12:04:07–12:26:44–12:30:03–12:30:23
43 Sorana, Scortea S-2-3-1-F+B 11:20:00–11:40:06–11:56:34–12:19:42–12:24:09–12:24:32
28 Teodor, Sandu S-1-3-4-F+B 11:25:00–11:50:13–12:13:35–12:27:38–12:38:13–12:38:36
61 Margai, Rozalia S-5-3-2-1-F+B 11:25:00–12:03:21–12:27:15–12:46:01–13:04:17–13:09:10–13:09:31
44 Teodora, Calin S-3-F+B 11:25:00–12:05:27–12:52:17–12:52:37
58 Elena, Iujita S-3-F+B 11:25:00–12:05:31–12:52:22–12:52:38
57 Frederika, Axinte S-3-F+B 11:25:00–12:05:33–12:52:20–12:52:35
50 Karoly, Laszlo S-4-2-1-F+B 11:30:00–11:48:08–12:00:08–12:10:12–12:13:20–12:13:40
31 Adrian, Marcu S-4-5-3-2-1-F+B 11:30:00–11:47:59–12:02:19–12:11:15–12:20:13–12:29:27–12:32:25–12:32:46
33 Oana, Tatar S*4-5-3-F+B 11:30:00–11:50:19–12:37:33–13:06:44–13:15:08–13:15:24
38 Stefan, Olteanu S-2-5-4-1-F+B 11:35:00–11:50:20–12:12:26–12:35:14–13:04:07–13:08:02–13:08:23
40 David, Oprea S-2-F+B 11:35:00–11:50:22–12:52:06–12:52:24
27 Andrei, Burci S-4-2-5-1-F+B 11:40:00–12:03:52–12:20:20–12:40:49–13:15:19–13:17:38–13:18:00
37 Alexandru, Babeu S-4-5-3-2-1-F+B 11:45:00–11:58:11–12:07:42–12:12:44–12:20:04–12:26:33–12:29:24–12:29:46
29 Razvan, Voicu S-4-3-1-F+B 11:45:00–12:22:44–12:31:32–12:44:35–12:47:35–12:47:57
16 Maria, Mija S-1-3-F+B 11:45:00–12:34:47–12:52:51–12:57:07–12:57:30
45 Maria, Dulea S-2*1-F+B 11:45:00–12:21:31–12:47:40–12:51:52–12:52:06
1 Flavius, Bilan S-2-F+B 11:50:00–12:21:08–12:52:45–12:53:02
36 Pavel, Babeu S-4*5*3-2-1-F+B 11:55:00–12:37:18–12:47:31–13:05:58–13:26:29–13:40:01–13:44:58–13:45:07
54 Daniel, Gurca S-4-5-3-2-1-F+B 11:55:00–12:23:11–12:34:45–12:51:32–13:12:28–13:24:54–13:27:45–13:28:04
46 Stefan, Dulea S-F+B 11:55:00–12:36:54–12:37:07
22 Simona, Cretan S-4-2-3-1-F+B 11:55:00–12:25:14–12:46:18–13:06:08–13:28:02–13:31:44–13:32:02
3 Florin, Bilan S-4-5-2-1-F+B 12:00:00–12:23:16–12:34:25–13:05:27–13:27:43–13:31:33–13:31:50
21 Ramona, Manea S-5-3-2-1-F+B 12:00:00–12:36:53–12:51:25–13:12:30–13:24:47–13:27:39–13:27:58
12 Iasmina, Ilc S-2-3-1-F+B 12:00:00–12:21:23–12:53:06–13:13:52–13:18:04–13:18:24
11 Aura, Robas S-3-1-F+B 12:00:00–12:53:04–13:13:11–13:18:28–13:18:48
9 Botond, Boer S-2-4-3-1-F+B 12:05:00–12:21:28–12:47:55–13:06:28–13:31:07–13:35:13–13:35:32
30 Matei, Chivulescu S-F+B 12:05:00–13:44:46–13:45:05
5 George, Vezentan S*2-3-1-F+B 12:05:00–12:20:16–12:31:38–12:44:48–12:47:42–12:48:04
17 Daniela, Burci S-2-3-1-F 12:05:00–12:20:10–12:31:45–12:44:39–12:47:43
6 Mihai, Magureanu S-4-5-2-1-F+B 12:10:00–12:24:53–12:37:17–13:05:30–13:19:50–13:21:50–13:22:14
32 Iulian, Faltinschi S-4-3-1-F+B 12:10:00–12:27:51–12:52:23–13:11:10–13:16:36–13:16:58
24 Tiberiu, Mija S-2-1-F+B 12:10:00–12:34:38–12:44:52–12:47:36–12:48:00
48 Zoltan, Szuk S-4-2-1-F+B 12:15:00–12:37:45–12:55:15–13:12:04–13:17:07–13:17:26
7 Marcel, Olah S-4-5-2-1-3-F+B 12:15:00–12:36:33–12:47:35–13:12:24–13:24:39–13:42:24–13:46:06–13:46:26

Explanation: after * located fox will not be rated

StNo Name Sequence / Run times (min) / Run times since start (min’sec)
––Sorted by sequence of score––––––––––––––––––––––––––––––-
Category M70
47 Istvan, Borcsok S-3-2-1-F+B 36+10+26+05+00 0–35’47–45’30–71’03–76’09–76’21

Category M60
50 Karoly, Laszlo S-4-2-1-F+B 18+12+10+03+00 0–18’08–30’08–40’12–43’20–43’40
10 Stefan, Olah S-4-2-1-F+B 27+18+11+04+00 0–26’54–45’10–55’57–60’09–60’29
48 Zoltan, Szuk S-4-2-1-F+B 23+18+17+05+00 0–22’45–40’15–57’04–62’07–62’26

Category M50
36 Pavel, Babeu S-4*5*3-2-1-F+B 42+10+18+21+14+05+00 0–42’18–52’31–70’58–91’29-105’01-109’58-110’07
55 Bela, Molnar S-2-1-F+B 26+28+07+00 0–25’53–53’46–60’29–60’37

Category M40
34 Traian, Tudurean S-4*5-3-2-1-F+B 29+14+13+09+15+04+00 0–28’52–42’47–56’00–64’59–80’13–84’22–84’43
9 Botond, Boer S-2-4-3-1-F+B 16+26+19+25+04+00 0–16’28–42’55–61’28–86’07–90’13–90’32
4 Liviu, Palade S-3-2-F+B 33+18+67+00 0–32’38–50’16-117’24-117’32

Category M21
37 Alexandru, Babeu S-4-5-3-2-1-F+B 13+10+05+07+06+03+00 0–13’11–22’42–27’44–35’04–41’33–44’24–44’46
31 Adrian, Marcu S-4-5-3-2-1-F+B 18+14+09+09+09+03+00 0–17’59–32’19–41’15–50’13–59’27–62’25–62’46
7 Marcel, Olah S-4-5-2-1-3-F+B 22+11+25+12+18+04+00 0–21’33–32’35–57’24–69’39–87’24–91’06–91’26
54 Daniel, Gurca S-4-5-3-2-1-F+B 28+12+17+21+12+03+00 0–28’11–39’45–56’32–77’28–89’54–92’45–93’04
56 Gheorghe, Cocota S-4-5-3-2-1-F 29+24+13+09+10+02 0–29’21–53’21–65’55–74’43–84’44–87’09

Category M19
6 Mihai, Magureanu S-4-5-2-1-F+B 15+12+28+14+02+00 0–14’53–27’17–55’30–69’50–71’50–72’14
3 Florin, Bilan S-4-5-2-1-F+B 23+11+31+22+04+00 0–23’16–34’25–65’27–87’43–91’33–91’50
38 Stefan, Olteanu S-2-5-4-1-F+B 15+22+23+29+04+00 0–15’20–37’26–60’14–89’07–93’02–93’23
27 Andrei, Burci S-4-2-5-1-F+B 24+16+20+35+02+00 0–23’52–40’20–60’49–95’19–97’38–98’00

Category M16
29 Razvan, Voicu S-4-3-1-F+B 38+09+13+03+00 0–37’44–46’32–59’35–62’35–62’57
32 Iulian, Faltinschi S-4-3-1-F+B 18+25+19+05+00 0–17’51–42’23–61’10–66’36–66’58
39 Claudiu, Anghelescu S-4-1-3-F+B 22+22+23+03+00 0–22’16–44’07–66’44–70’03–70’23
8 Erik, Boer S-4-3-1-F+B 17+14+35+04+00 0–17’27–31’02–65’39–70’07–70’27
28 Teodor, Sandu S-1-3-4-F+B 25+23+14+11+00 0–25’13–48’35–62’38–73’13–73’36
30 Matei, Chivulescu S-F+B 100+00 0–99’46-100’05

Category M14
24 Tiberiu, Mija S-2-1-F+B 25+10+03+00 0–24’38–34’52–37’36–38’00
26 Dragos, Talaba S-2-1-F+B 28+30+03+00 0–28’06–58’29–61’32–61’53
1 Flavius, Bilan S-2-F+B 31+32+00 0–31’08–62’45–63’02
40 David, Oprea S-2-F+B 15+62+00 0–15’22–77’06–77’24

Category M12
5 George, Vezentan S*2-3-1-F+B 15+11+13+03+00 0–15’16–26’38–39’48–42’42–43’04
41 Victor, Petrovici S-3-F 78+08 0–77’58–85’35
46 Stefan, Dulea S-F+B 42+00 0–41’54–42’07

Category F60
49 Piroska, Laszlone S-2-3-1-F+B 26+14+16+04+00 0–25’35–39’12–55’09–59’19–59’39

Category F50
42 Veronica, Enache S*4*5-3-2-1-F+B 33+19+09+13+18+04+00 0–33’26–52’43–61’24–74’38–92’29–96’46–97’02

Category F35
22 Simona, Cretan S-4-2-3-1-F+B 30+21+20+22+04+00 0–30’14–51’18–71’08–93’02–96’44–97’02

Category F21
15 Loredana, Bilan S-5-3-2-1-F+B 23+08+09+17+02+00 0–23’29–31’06–40’07–56’51–59’20–59’41
13 Andrea, Nagy S-5-3-2-1-F+B 37+13+10+20+05+00 0–36’58–50’05–59’45–79’26–84’49–85’10
21 Ramona, Manea S-5-3-2-1-F+B 37+15+21+12+03+00 0–36’53–51’25–72’30–84’47–87’39–87’58
14 Maria, Bilan S-5-3-2-1-F+B 42+13+10+20+05+00 0–42’01–55’03–64’50–84’45–90’02–90’19
61 Margai, Rozalia S-5-3-2-1-F+B 38+24+19+18+05+00 0–38’21–62’15–81’01–99’17-104’10-104’31
33 Oana, Tatar S*4-5-3-F+B 20+47+29+08+00 0–20’19–67’33–96’44-105’08-105’24

Category F16
2 Gianina, Boroslache S-2-3-1-F+B 26+13+16+05+00 0–25’49–39’16–55’05–59’44–59’51
43 Sorana, Scortea S-2-3-1-F+B 20+16+23+04+00 0–20’06–36’34–59’42–64’09–64’32
12 Iasmina, Ilc S-2-3-1-F+B 21+32+21+04+00 0–21’23–53’06–73’52–78’04–78’24
17 Daniela, Burci S-2-3-1-F 15+12+13+03 0–15’10–26’45–39’39–42’43

Category F14
16 Maria, Mija S-1-3-F+B 50+18+04+00 0–49’47–67’51–72’07–72’30
11 Aura, Robas S-3-1-F+B 53+20+05+00 0–53’04–73’11–78’28–78’48
44 Teodora, Calin S-3-F+B 40+47+00 0–40’27–87’17–87’37

Category F12
45 Maria, Dulea S-2*1-F+B 37+26+04+00 0–36’31–62’40–66’52–67’06

Category O
57 Frederika, Axinte S-3-F+B 41+47+00 0–40’33–87’20–87’35
58 Elena, Iujita S-3-F+B 41+47+00 0–40’31–87’22–87’38
59 Andreea, Tanase S-3-F 77+08 0–77’18–85’23
60 Andreea, Axinte S-3-F 77+08 0–77’27–85’26

Explanation: after * located fox will not be rated

 

CUPA DECEBAL 05-08.05.2016
–––––––––

Competition: 6.05.2016 from 11.00
Band/Limit: 2-m-band / 120 min
Competitors: M70=1 M60=3 M50=2 M40=3 M21=5 M19=4 M16=6 M14=4 M12=3
F60=1 F50=1 F35=1 F21=6 F16=4 F14=3 F12=1 O=4 – Clubs=11

Place Name Club Call Run time Fox StNo
–––––––––––––––––––––––-
Category M70
1. Istvan, Borcsok ARK 76’09 *4 47

Category M60
1. Karoly, Laszlo PUS 43’20 *4 50
2. Stefan, Olah SKY 60’09 *4 10
3. Zoltan, Szuk FMV 62’07 *4 48

Category M50
1. Pavel, Babeu CSMT 109’58 *4 36
2. Bela, Molnar CSSP 60’29 *3 55

Category M40
1. Traian, Tudurean CSTA 84’22 *5 34
2. Botond, Boer SKY 90’13 *5 9
3. Liviu, Palade CCO 117’24 *3 4

Category M21
1. Alexandru, Babeu CSMT 44’24 *6 37
2. Adrian, Marcu PCTJ 62’25 *6 31
3. Marcel, Olah SKY 91’06 *6 7
4. Daniel, Gurca CSSF 92’45 *6 54
5. Gheorghe, Cocota CSSP 87’09 *5 56

Category M19
1. Mihai, Magureanu SKY 71’50 *5 6
2. Florin, Bilan CCO 91’33 *5 3
3. Stefan, Olteanu CSMT 93’02 *5 38
4. Andrei, Burci PCTJ 97’38 *5 27

Category M16
1. Razvan, Voicu PCTJ 62’35 *4 29
2. Iulian, Faltinschi CSTA 66’36 *4 32
3. Claudiu, Anghelescu CSMT 70’03 *4 39
4. Erik, Boer SKY 70’07 *4 8
5. Teodor, Sandu PCTJ 73’13 *4 28
– Matei, Chivulescu PCTJ 99’46 30

Category M14
1. Tiberiu, Mija PCTJ 37’36 *3 24
2. Dragos, Talaba PCTJ 61’32 *3 26
3. Flavius, Bilan CCO 62’45 *2 1
4. David, Oprea CSMT 77’06 *2 40

Category M12
1. George, Vezentan SKY 42’42 *3 5
2. Victor, Petrovici CSMT 85’35 1 41
– Stefan, Dulea CSMT 41’54 46

Category F60
1. Piroska, Laszlone PUS 59’19 *4 49

Category F50
1. Veronica, Enache CSMT 96’46 *4 42

Category F35
1. Simona, Cretan PCTJ 96’44 *5 22

Category F21
1. Loredana, Bilan SKY 59’20 *5 15
2. Andrea, Nagy SKY 84’49 *5 13
3. Ramona, Manea PCTJ 87’39 *5 21
4. Maria, Bilan SKY 90’02 *5 14
5. Margai, Rozalia CSSF 104’10 *5 61
6. Oana, Tatar CSTA 105’08 *3 33

Category F16
1. Daniela, Burci PCTJ 42’43 *4 17
2. Gianina, Boroslache CCO 59’44 *4 2
3. Sorana, Scortea CSMT 64’09 *4 43
4. Iasmina, Ilc SKY 78’04 *4 12

Category F14
1. Maria, Mija PCTJ 72’07 *3 16
2. Aura, Robas SKY 78’28 *3 11
3. Teodora, Calin CSMT 87’17 *2 44

Category F12
1. Maria, Dulea CSMT 66’52 *2 45

Category O
1. Frederika, Axinte KAT 87’20 *2 57
2. Elena, Iujita KAT 87’22 *2 58
3. Andreea, Tanase KAT 85’23 1 59
4. Andreea, Axinte KAT 85’26 1 60

 
**************** C u p – Rating ****************

Competition #1: 6.05.2016 2-m-Band
Competition #2: 8.05.2016 80-m-Band

Place Name Club Call Total-Rt Fn Runtime Fox Runtime Fox
––––––––––––––––––––-#1–#1––#2–#2–
Category M14
1. Tiberiu, Mija PCTJ 82’20 6 37’36 3 44’44 3
2. Dragos, Talaba PCTJ 114’05 6 61’32 3 52’33 3
3. Flavius, Bilan CCO 119’50 5 62’45 2 57’05 3
4. David, Oprea CSMT 126’59 5 77’06 2 49’53 3
5. Robert, Predescu PCTJ 49’32 3 – – 49’32 3

Category M16
1. Iulian, Faltinschi CSTA 103’57 8 66’36 4 37’21 4
2. Razvan, Voicu PCTJ 105’53 8 62’35 4 43’18 4
3. Claudiu, Anghelescu CSMT 115’29 8 70’03 4 45’26 4
4. Erik, Boer SKY 123’59 8 70’07 4 53’52 4
5. Teodor, Sandu PCTJ 124’19 8 73’13 4 51’06 4
6. Matei, Chivulescu PCTJ 62’51 4 – 0 62’51 4

Category M19
1. Mihai, Magureanu SKY 118’18 10 71’50 5 46’28 5
2. Andrei, Burci PCTJ 140’57 10 97’38 5 43’19 5
3. Stefan, Olteanu CSMT 142’45 10 93’02 5 49’43 5
4. Florin, Bilan CCO 144’47 10 91’33 5 53’14 5

Category M21
1. Alexandru, Babeu CSMT 89’36 12 44’24 6 45’12 6
2. Adrian, Marcu PCTJ 114’34 12 62’25 6 52’09 6
3. Daniel, Gurca CSSF 156’29 12 92’45 6 63’44 6
4. Marcel, Olah SKY 158’05 12 91’06 6 66’59 6
5. Mircea, Bobarsc PCTJ 54’37 6 – – 54’37 6
6. Andrei, Bob CSSP 83’09 6 – – 83’09 6
7. George, Bob CSSP 105’00 6 – – 105’00 6
8. Gheorghe, Cocota CSSP 87’09 5 87’09 5 a.L. –

Category M40
1. Traian, Tudurean CSTA 139’13 10 84’22 5 54’51 5
2. Botond, Boer SKY 147’17 10 90’13 5 57’04 5
3. Liviu, Palade CCO 196’10 8 117’24 3 78’46 5

Category M50
1. Pavel, Babeu CSMT 161’43 8 109’58 4 51’45 4
2. Bela, Molnar CSSP 60’29 3 60’29 3 – 0

Category M60
1. Karoly, Laszlo PUS 112’54 8 43’20 4 69’34 4
2. Stefan, Olah SKY 120’03 8 60’09 4 59’54 4
3. Zoltan, Szuk FMV 124’09 8 62’07 4 62’02 4

Category M70
1. Istvan, Borcsok ARK 142’38 8 76’09 4 66’29 4

Category M12
1. George, Vezentan SKY 86’42 6 42’42 3 44’00 3
2. Victor, Petrovici CSMT 179’17 3 85’35 1 93’42 2
3. Stefan, Dulea CSMT 36’37 2 – 0 36’37 2

Category F60
1. Piroska, Laszlone PUS 153’09 8 59’19 4 93’50 4

Category F50
1. Veronica, Enache CSMT 160’12 8 96’46 4 63’26 4

Category F35
1. Simona, Cretan PCTJ 166’51 10 96’44 5 70’07 5
2. Claudia, Fola PCTJ 74’15 5 – – 74’15 5
3. Eliana, Mija PCTJ 76’23 5 – – 76’23 5

Category F21
1. Loredana, Bilan SKY 126’49 10 59’20 5 67’29 5
2. Andrea, Nagy SKY 148’03 10 84’49 5 63’14 5
3. Ramona, Manea PCTJ 160’00 10 87’39 5 72’21 5
4. Maria, Bilan SKY 177’37 10 90’02 5 87’35 5
5. Oana, Tatar CSTA 190’18 8 105’08 3 85’10 5
6. Margai, Rozalia CSSF 104’10 5 104’10 5 – –

Category F19
1. Valentina, Marcu PCTJ 69’53 5 – – 69’53 5
2. Alexandra, Cimponeriu CSSF 99’01 5 – – 99’01 5

Category F16
1. Sorana, Scortea CSMT 109’30 8 64’09 4 45’21 4
2. Daniela, Burci PCTJ 135’50 8 42’43 4 93’07 4
3. Gianina, Boroslache CCO 139’44 8 59’44 4 80’00 4
4. Iasmina, Ilc SKY 164’48 8 78’04 4 86’44 4
5. Denise, Mija PCTJ 46’02 4 – – 46’02 4

Category F14
1. Aura, Robas SKY 118’56 6 78’28 3 40’28 3
2. Maria, Mija PCTJ 119’28 6 72’07 3 47’21 3
3. Teodora, Calin CSMT 164’35 4 87’17 2 77’18 2

Category F12
1. Maria, Dulea CSMT 118’54 4 66’52 2 52’02 2

Category O
1. Elena, Iujita KAT 186’20 7 87’22 2 98’58 5
2. Andreea, Tanase KAT 184’19 6 85’23 1 98’56 5
3. Frederika, Axinte KAT 87’20 2 87’20 2 – –
4. Andreea, Axinte KAT 85’26 1 85’26 1 – –

 

 

A XXXX-a editie a concursului de radio – orientare

CUPA DECEBAL

 

1./ SCOPUL CONCURSULUI:

Oportunitatea de a castiga cupa acestui concurs, obtinerea unor rezultate

individuale bune si obtinerea de puncte in clasamentul Gala Campionilor.

 

2./ ORGANIZATORI:

Clubul Sportiv Silver Fox Deva.

 

3./ PERIOADA CONCURSULUI:   05.mai – 08.mai. 2016

 

4./ LOCUL CONCURSULUI:

Centrul de concurs, cazarea, masa si premierea vor fi la Liceul Teglas Gabor.

 

5./ PARTICIPANTII LA CONCURS:

Pot participa la acest concurs toti sportivii legitimati si cei care sunt apti pentru sport. Sunt invitati sa participe atat sportivi din tara cat si din strainatate.

Toti sportivii participa la acest concurs pe propria raspundere.

 

6./ INSCRIERE:

Inscrierile se vor face pe adresa de e-mail silverfoxdodi@yahoo.com

specificandu-se numele si prenumele, data nasterii si categoria. In concurs se va utiliza sistemul SPORTIDENT de aceea va rugam ca pe langa datele sportivilor sa specificati si seria SI-CARD-ului (in caz ca nu detineti SI-CARD, veti primi la fata locului).

Va rugam sa trimiteti datele de inscriere, pana la data de 30.aprilie 2016 pentru a

usura munca organizatorilor.

Sosirea va avea loc pana la data de 05mai, ora 20.

 

7./ CATEGORIILE DE CONCURS:

Concursul va avea doua probe, una pe 144 MHz, iar cealalta pe 3,5 MHz.

Categoriile de concurs sunt cele conforme cu regulamentul IARU R1 ARDF.

 

8./ CLASAMENT:

Clasamentul individual se va face prin cumularea rezultatelor celor doua probe de

concurs. Primele trei locuri vor fi premiate, iar locurile IV-VI vor primi diplome.

Clasamentul pe echipe se va face pe baza de punctaj. Primii sase concurenti la

fiecare categorie in ambele probe vor puncta dupa cum urmeaza:

I- 7 puncte

II- 5 puncte

III- 4 puncte

IV- 3 puncte

V- 2 puncte

VI- 1 punct

 

 

Daca un club are mai multi sportivi la aceeasi categorie atunci va puncta doar cel

mai bine clasat. Clubul care obtine cele mai multe puncte castiga Cupa Decebal. In caz de egalitate de puncte, departajarea se face in functie de numarul de locuri I obtinute de cluburi, daca egalitatea persista atunci in functie de locurile II s.a.m.d.

 

9./ CONCURS DE SPRINT:

In afara Cupei Decebal se va organiza si un concurs de Sprint care se va

premia separat. Concursul de Sprint se va organiza conform regulamentului ARDF de sprint.

 

10./ CHELTUIELI:

Cazare 20 RON/noapte/ persoana.

Masa 25 RON/persoana/zi (pretul include trei mese). Vineri seara doritorii pot participa la masa festiva din cadrul simpozionului SIMPO YO2HD achitand o diferenta de 10 lei.

Cheltuielile de participare va rugam sa le achitati la sosire la fata locului.

 

11./ CONTACT:

E-mail: silverfoxdodi@yahoo.com

Telefon: 0722335157

 

12./ PROGRAM:

11 mai: Sosire si inscriere pana la ora 20 (sedinta tehnica)

 

10 mai:

08.00 Mic dejun

09.30 Plecare spre terenul de concurs

10.30 Start concurs in banda de 2m

14.30 Pranz

17.00 Afisarea rezultatelor.

18.00 Cina sau (Cina Festiva)

 

11 mai:

08.30 Mic Dejun

10.00 Simpozionul radioamatorilor

13.00 Pranz

14.30 Plecare spre terenul de concurs

15.00 Start concurs de Sprint

18.00 Afisarea rezultatelor

20.00 Cina

 

12 mai:

08.30 Mic dejun

09.30 Plecare spre terenul de concurs

10.30 Start concurs in banda de 80m

14.30 Pranz

16.30 Afisarea rezultatelor si premierea Cupei Decabal

 

 

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG!

 

13./ FISA DE INSCRIERE:

 

Numele clubului___________________________________________________

 

NUME SI PRENUME  CATEGORIA  DATA NASTERII  SI-CARD OBSERVATII

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data__________________ Semnatura__________________

           

           

Un nou membru YO DX CLUB

In Memoriam

,,IN MEMORIAM”
InlunileaugustsiseptembrieamsesizatcalaQTC-ul
radioamatorilor hunedoreni lipseste colegul nostru Gelu
YO2LSN,care de altfel era prezent la mai toate QTC-le
noastre,asa ca am apelat telefonic si apoi prin SMS la vecinul sau
Gabi YO2MJM in ideia de a merge pana la domiciliul sau si sa afle
care este motivul neparticiparii sale.Nu mi s-a raspuns nici la
nenumaratele apeluri si nici la SMS,asa ca stind locatia lui Gelu
am plecat spre locuinta lui din micro 7,am sunat la ap.15 fara a mi
se raspunde.Am sunat la vecinii depe palier si intr-un tarziu a
raspuns o doamna in varsta care foarte amabila m-a informat ca la
inceputul lunii(sau jumatatea ei-nu mai stia precis)septembrie 2015
a decedat vecinul ei, colegul nostru Pascu Eugen(Gelu cum il
cunosteam noi colegii hunedoreni)YO2LSN la doar 69 de
ani(n.26.06.1946).Am stiut ca avea probleme cu circulatia
periferica,reumatism articular,diabet, probabil si cardiace acestea
agravandu-se dupa pierderea parintilor,fratelui,sotiei si nepotului.A
avut o singura cumnata la Deva si presintand ca acea noapte este
fatidica a lasat usa apartamentului neincuiata.Vecinii in
urmatoarele zile au sesizat lipsa,au incercat sa-l contacteze si
neraspunzand au apasat pe clanta usii aceasta deschizandu-
se,Gelu era mort.Pentru ca cumnata ar fi fost singura care sa-l
imormanteze a lasat scris adresa si nr.de telefon ale acesteia
pentru a fi anuntata.A fost condus pe ultimul drum de vecini
Alucrat,panaladisponibilizarealacerere,castrungarlaMacon
SA Barcea fiind apreciat si stimat de colegi.
Ca radioamator un bun coleg si prieten cu toti radioamatorii
hunedoreni,constructor deosebit de echipamente pentru
radioamatori,impartasind din cunostiintele sale teoretice si
practice tuturor colegilor interesati de constructii.Un altruist cu
care puteai discuta probleme din diferite domenii.Era specialist in
A412,realizator a unei antene de UUS tip Pompa de bicicleta,a
unui adaptor de UUS conceptie proprie multe multe montaje
electronice cu migala executate pe placi simple sau dublu placate.
A fost un om modest,tacut,singur luptator cu necazurile luicroindu-
si rostul in viata:scoala profesionala,de tanar angajat in campul
muncii,armata,liceul la seral,casnicie reusita si necazuri,necazuri si
mai putine bucurii.
Ne exprimam parerea de rau ca nu am fost alaturi de el in ultimul
drum,afland de disparitia mult prea tarziu.
Dumnezeu sa-l odihneasca.
A consemnat Mihai YO2LXW

Decizie membrii de onoare

Consiliului Director al Clubului Sportiv SILVER FOX din Deva, intrunit in sedinta extraordinara din data de 26.10. 2015 emite urmatoarea:
DECIZIE Nr. 3/2015
Art. 1. Pentru a ne arata recunostinta fata de persoanele sau institutiile care ne-au ajutat foarte mult sau ne vor ajuta in viitor in vederea indeplinirii obiectivelor noastre, decidem primirea in randul asociatiei si conferirea titlului de “membru de onoare”.
Art. 2. Consiliul Director va analiza si va propune periodic persoanele sau institutiile pentru care se va conferi titlul de “membru de onoare”.
DECIZIE Nr. 4/2015
Art 1. In baza Deciziei nr. 3/2015, art. 2, Consiliul Director al Clubului Sportiv Silver Fox Deva, a analizat propunerile facute pentru
conferirea titlului de membru de onoare pentru urmatoarele institutii si persoane:
Dl. Gen. in rezerva si presedinte al FRR – Neacsu Constantin YO3IRC.
Dl. Fenyo Stefan YO3JW
Dl. Ciprian Sufitchi N2YO

Art. 2. Secretarul consiliului director se va ocupa de confectionarea si completarea diplomelor.
PRESEDINTE
Prof. Marius Pantilimon YO2CWR

Sedinta consiliu director

Clubul sportiv Silver Fox
Sedinta ordinara a consiliului director.

Au fost discutate urmatoarele:
1. Problema achitarii cotizatiei si taxele IARU.
– Din cei 100 de membrii avem restantieri pentru nul 2015 un numar de 51.
– Pentru anul 2014 avem restantieri 14.
– Am hotarat excluderea din randul membrilor clubului a urmatorilor radioamatori:
TABEL CU RADIOAMATORII MEMBRII SILVER FOX CARE URMEAZA A FI SCOSI DIN EVIDENTA PENTRU NEPLATA TAXELOR

1. YO2BFE COPOSESCU VIOREL II BRETEA ROMANA
2. YO2CDW FLOREA IOAN-ADRIAN I HUNEDOARA
3. YO2CLK ALTMAN ALEXANDRU II VULCAN
4. YO2DNX CORD IOAN II HUNEDOARA
5. YO2LFL NOJE VLAICU III DEVA
6. YO2LIB IGA IOAN III TARATEL
7. YO2LZC FLOREA CALIN III HUNEDOARA
8. YO2MBN REMETE ELISABETA III-R PETROSANI
9. YO2MIJ PATRU IULIAN III LUPENI
10. YO2MLW MIHOC SORIN-DORU III BRAD
11. YO2MLY MUNDUCA IOANA-ALESIA III DEVA
12. YO2MME ZAVODU LIVIU III HUNEDOARA
13. YO2MMM IANCU DUMITRU-BOGDAN III VULCAN
14. YO2MMU ZAVODU MIRELA III-R HUNEDOARA
15. YO2MNI BLAJ EMANUEL-BENIAMIN III-R DEVA
16. YO2MNK MIHOC DAN-SORIN III TIMISOARA

Pentru a fi reprimiti ca membrii ai clubului vor trebui sa achite taxa de inscriere de 5o de lei si cotizatia pentru anul 2014 si 2015.

2. Responsabilii de zone vor mobiliza radioamatorii pentru a participa la concursurile organizate de club si la cele din calendarul sportive al FRR.
3. Concursurile organizate de cluburi au ca scop sa dea posibilitatea membrilor sai de a lucra cat mai multe statii. Constatam ca la concursul de UUS CUPA SILVER FOX nu avem participare din partea membrilor nostri. Astfel in anul 2015 au participat doar 3 statii si acestea din acelasi amplasament.
In consecinta, consideram ca acest concurs nu i-si atinge scopul si nu va mai fi trecut in calendarul sportiv. Va putea fi reluat in conditii mai favorabile.
4. Am hotarat atribuirea diplomelor de noi membrii de onoare pentru:
Dl. Gen. in rezerva si presedinte al FRR – Neacsu Constantin YO3IRC.
Dl. Fenyo Stefan YO3JW
Dl. Ciprian Sufitchi N2YO
5. Se vor lua masuri pentru reactivarea statiei YO2KAR care sa participe in concursuri interne, internationale, in WFF, GEO si trafic curent.
6. Pentru anul 2016 se stabilesc urmatoarele actiuni ce vor fi inscrise in calendarul sportiv:
Simpozionul YOHD 06-07 mai
Cupa Decebal RGA 21-24 aprilie
Cupa Silver Fox U.S. 12 decembrie
Cupa Silver Fox RGA 30.09-02.10

La ramura Sportul pentru Toti:
Orientare pentru toti 28-29 mai
Cupa DHS aprile-iunie cu finala in iulie